ژورنال کلاب: سبک زندگی سالم، انگیزه ها و موانع،

ژورنال کلاب: سبک زندگی سالم، انگیزه ها و موانع،

ژورنال کلاب ویژه پژوهشگران گروه سبک زندگی و مدیریت سلامت، با موضوع سبک زندگی سالم، انگیزه ها و موانع، روز دوشنبه 22 شهریور ماه ۱۴۰۰، در معاونت پژوهشی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران برگزار شد.


به گزارش معاونت پژوهشی، در این جلسه دکتر ایمان همت یار با معرفی مقاله Motivators and Barriers to Engaging in Healthy Eating and Physical Activity: A Cross-Sectional Survey in Young Adult Men که در سال 2017 در نشریه معتبر American Journal of Men’s Health به چاپ رسید، اظهار داشت مهم ترین عوامل ترغیب کننده مردان جوان برای داشتن تغذیه سالم، بهبود سلامت کلی و تصویر بدنی و برای فعالیت بدنی علاوه بر دو مورد مذکور تمایل به حفظ تناسب اندام است.


همچنین در این مطالعه، از طرفی دسترسی راحت به غذاهای ناسالم و از سوی دیگر فقدان انگیزه، کمبود وقت و هزینه بالا هم برای تهیه غذای سالم و هم داشتن فعالیت فیزیکی، به عنوان مهم ترین موانع سبک زندگی سالم در مردان جوان گزارش شده است.


شناخت انگیزه ها و موانع در گروه های مختلف جامعه با ویژگی های خاص خود، می تواند در برنامه ریزی مناسب برای ترویج سبک زندگی سالم در میان اقشار مختلف راهگشای سیاستگذاران این حوزه مهم باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.